PROGRAM:
PETAK, 17. studeni 2017., 19:00 - 21:00 sat
Siniša Labrović (HR), Intervju
Performans u formi policijskog ispitivanja koji slavi ljepotu, estetizaciju i opresivnu standardizaciju u suvremenom društvu.
PROGRAM:
PETAK, 17. studeni 2017., 19:00 - 21:00 sat
Siniša Labrović (HR), Intervju
Performans u formi policijskog ispitivanja koji slavi ljepotu, estetizaciju i opresivnu standardizaciju u suvremenom društvu.
My Dad's Strip Club (UK): We Are All Police Now
Predstavljanje projekta Office of Community Sousveillance. Projekt ima za cilj oblikovati forum unutar kojega pojedinci mogu izmjenjivati stajališta o vladinim inicijativama na temu nadzora, kontrole i upravljanja.
Jack Tan (Singapore/UK), The Law In the Limelight
Razgovor Alexa Eisenberga (LADA) s umjetnikom na temu Jack Tanova pristupa legalnoj etici kroz projekte poput Four Legs Good (oživljavanje srednjovječnih suđenja životinjama) i Karaoke Court (razrješavanje pravnog procesa u formi karaoka).
SUBOTA, 18. Studeni, 17:00 - 21:30
Branko Milisković (RS), APPOINTED
Nastao kao odgovor na umjetnikov neuspješan pristup UN-u u Ženevi i činjenicu da je UN svoj teritorij ogradio čeličnom konstrukcijom od civila, performans Branka Miliskovića konstruira novog fiktivnog generalnog tajnika UN-a. U svom dvosatnom performansu umjetnik kombinira osam inauguracijskih govora napisanih za 8 tajnika UN-a od 1949, koji svi propopovijedaju svjetski mir.
Božidar Katić (HR), Serum istine
Prihvaćanje laži kao istine pretvorila je laž u sredstvo destrukcije na društveno-političkoj i osobnoj razini. Ovim performansom Božidar Katić apsorbira serum istine i dok sjedi u zamračenoj prostoriji svaki posjetitelj, u situaciji jedan na jedan, ima mu pravo postavljat pitanja na koja će dobiti istiniti odgovor.
Marko Marković (HR), Tko je Marko Marković?
Marko Marković zamijenio je identitet svoga imenjaka Marka Markovića i otišao na Moskovsko međunarodno bijenale mladih umjetnika umjesto njega. U kontekstu kulturnog kriminala Marko Marković pozicionira svoje iskustvo zamjene identiteta u područje svijeta umjetnosti – marketinške mašine koja drobi sve pred sobom – gdje je autor mrtvo slovo na papiru ili samo još jedno ime u nizu.
Tania El Khoury (Lebanon/UK), Jarideh
Kratak prikaz intimnog interaktivnog performansa inspiriranog kriminalističkim filmovima, kampanjama za osviještenje terorizma i operacija ženskih vojnika u libanonskom pokretu otpora.
Richard DeDomenici (UK), Did Priya Pathak Ever Get Her Wallet Back?
Umjetnik ponavlja predavanje o performansu iz 2006. predstavljajući kompleksan odnos svog rada i policije.
Zoran Todorović (RS), Ilegalni ljudi
Rad čine dva dijela - film kojim je dokumentiran proces proizvodnje domaćeg piva i poziv publike na konzumaciju. Pivo je načinjeno od vode, hmelja i ječma, ali voda dolazi iz urina sakupljenog u centru za izbjeglice u Beogradu kako bi se izrazila podrška izbjeglica iz Pakistana, Afganistana, Sirije i Sjeverne Afrike.